دیجیتال مارکتینگکسب و کار های مجازی

6 قدم برای موفقیت در تولید محتوای دیجیتال

برای موفقیت در تولید محتوای دیجیتال و تولید محتوای با کیفیت، برای به دست آوردن دسترسی ارگانیک با سایت خود و افزایش ترافیک سایت، باید 6 مرحله زیر را انجام دهید.

۱.هدف خود از تولید محتوای دیجیتال را مشخص کنید

قبل از تولید محتوا هدف و جامعه هدف خود را مشخص کنید. انواع مختلفی از تولید محتوا ، هدف های متفاوتی هم دارند. به عنوان مثال، اگر وقتی درباره مطالعات موردی تولید محتوا می کنید، این موضوع تجربه و تخصص سازمان شما در زمینه های خاص را نشان می دهد. از طرف دیگر مقالاتی که خیلی محبوبیت دارند و جستجوی زیادی داشته اند می توانند باعث شوند که نام تجاری شما در بین اسم ها دیده شود و هدفش تزریق برند شما در اذهان است. با تعیین هدف در آغاز تولید محتوا، می توانید احتمال دستیابی مطالب خود به نتایج بهتر را بهبود ببخشید.

تولید محتوای دیجیتال

۲.محتوای مفید و با کیفیت تولید کنید

محتوایی را تولید کنید که مرتبط با ذائقه مخاطب شما و برای مخاطب مفید و کاربردی باشد. هرچه مطالب محتوای دیجیتالی شما مفیدتر باشد، مخاطبان راحت تر می توانند مطلب را با شرایط خودشان تطبیق دهند و شوق بیشتری خواهند داشت که این تولید محتوای دیجیتال شما را به اشتراک بگذارند.

۳.مطالب تولید شده را در رسانه های اجتماعی منتشر و تبلیغ کنید

شبکه های اجتماعی بستر مناسبی برای اشتراک گذاری مطالبتان است، و از این طریق برند شما دیده می شود. این کار باعث بالا رفتن مقیاس کمپین و شرکت شما می شود. محتواهایی که در هر سایت قرار می دهید باید ویژه باشد تا مخاطب بتواند شما را در شبکه های مختلف پیگیری کند. پست های وبلاگ و انواع دیگر محتوا که تعداد بازدید، لایک و اشتراک های زیادی داشته باشند، معمولاً باعث بالاتر رفتن رتبه موتورهای جستجوگر می شود.

۴. عکس و محتوای تصویری و گرافیکی تاثیر بالایی در جذب مخاطب دارد

اگر محتوای شما با عکس و اینفوگرافیک و فیلم همراه باشد، بیشتر بازدید می گیرد.  طبق مطالعه‌ای که توسط MDG Advertising انجام شده است، محتواهایی که باتصویر همراه باشند به طور متوسط ‌۹۴ درصد بیشتر از کل بازدیدهای موجود، در این بستر دیده می شود. همان آمار تبلیغاتی MDG نشان می دهد که ۶۷ درصد از مصرف کنندگان آنلاین، عکس های شفاف و دقیق را از اطلاعات مربوط به محصول یا رتبه بندی مشتری مهم تر می دانند.

۵. سئو متن خود را به طور کامل رعایت کنید

سئو مهم ترین قدم برای دیده شدن محتوا و بالا رفتن رتبه سایت در موتورهای جستجو است. پس با اجرای یک استراتژی رسمی SEO که از ابزارهای Google مثل گوگل ترند و گوگل ادوردز و سایر منابع استفاده می کند، احتمال موفق تر شدن محتوای دیجیتال شما بیشتر می شود. یک برنامه سئو قدرتمند به شما کمک می کند تا بیشترین جستجوی درست و حسابی را برای موقعیت مکانی و صنعت خود کشف کنید

سئو متن

۶. با استفاده از ابرازهای تحلیلی، واکنش مخاطب خود را بررسی کنید

در نهایت، تحلیل میزان اثر محتوای تولید شده و همچنین بازخورد مخاطبان نسبت به محتوای تولیدی می تواند، یک نقشه راه روشن برای ادامه تولید محتوای دیجیتال توسط شماست. باید تجزیه و تحلیلی برای ارزیابی رفتارهای آنلاین اشخاصی که در حال مشاهده بخش های خاصی از محتوای دیجیتال شما هستند، داشته باشید و این تحلیل خیلی فراتر از مثلا تعداد بازدیدهای صفحه است.

علاوه بر این، باید از چگونگی رتبه بندی در موتورهای جستجوگر برتر آگاه باشید و یک ریز در جهت بهبود این رتبه بندی سعی و تلاش کنید. از مهم ترین هدف های تولید محتوای دیجیتال، بالا رفتن رتبه شما در موتور جستجوگر مهمی مثل گوگل می باشد.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر
نوشته های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا