سئو

تگ H2 چیست؟ چگونه تگ H2 را استفاده کنیم؟

در ادامه مباحث مربوط به سئو، در این مطلب به شما می گوییم که تگ H2 چیست، چگونه آن را استفاده کنیم و اینکه تاثیر تگ H2 روی سئو سایت چگونه است .

در مطلب قبلی در خصوص تگ H1 صحبت و اثر آن را بر سئوی سایت بررسی کردیم. شما می توانید از طریق لینک زیر این مطلب را مطالعه کنید.

تگ ها اصولا از جهت اهمیت و کاربردشان رتبه بندی می شوند. از این رو تگ H1  تگ H2 در سئو سایت مهم ترین نوع از تگ ها و H6 از اهمیت کمتری برخوردار می باشد. البته هرکدام از تگ های 1 تا 6 کاربرد مخصوص به خود را دارند.

این تگ ها برای جداسازی سر تیتر ها با محتوای اصلی انجام می پذیرد و باعث خوانایی و درک بیشتر و بهتر مطالب می شوند.

از طرفی استفاده صحیح و درست از تگ های H در صفحه علاوه بر تامین ساختار منظم در سئو نیز تاثیر دارد که بنا بر اهمیت آن در این مطلب بر روی آن بحث خواهیم کرد.

تگ H2 چیست و چه کاربردی دارد؟

تگ H2 را می توان به عنوان تیترهای شاخص درون محتوایی در نظر گرفت. اگر H1 را به عنوان تیتر شاخص در محتوا استفاده نماییم تیتر H2 نیز شاخص محتوای خود خواهد بود.

تگ H2 در واقع اصلی ترین تگ برای تیتر درون محتوا می باشد و به عنوان راهنمایی برای دسترسی به آن است. شما این تگ را زمانی استفاده می کنید که بخواهید کلمات کلیدی درون محتوای خود را به ربات های گوگل بشناسید.

تگ H2 چیست و چگونه از آن استفاده کنیم

برای استفاده بهتر از تگ H2 در سایت کلمه هایی که جزو کلمات کلیدی نیستند، استفاده نکنید. و صرفا کلماتی که در محتوای شما به عنوان کلمه کلیدی محسوب می شوند را مد نظر قرار دهید.

یک نکته مهم در اینجا این است که باید بدانیم چگونه از تگ H2 استفاده کنیم. حتما باید به این نکته دقت کنید که تگ ها را به صورت سلسله مراتبی استفاده کنید. یعنی تیترهای اصلی درون متن باید تگ H2 باشند و اگر این تیترها نیاز به زیر مجموعه داشتند از تگ H3 و به ترتیب تا تگ H6 را استفاده کنید.

عدم استفاده از تگ H2 چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

همانطور که در مطالب قبلی سایت به آنها اشاره کردیم، ساختار صحیح محتوا تاثیر مطلوبی بر سئو سایت دارد. تگ H2 همواره به عنوان یک راهنما برای موتورهای جستجو عمل می کند. و به آنها می فهماند که کلمات کلیدی محتوای ما چیست. و چارچوب محتوایی مطلب ما را به موتورهای جستجو منتقل می کند.

تگ H2 چه تاثیری روی سئو سایت

از طرفی طبق اعلام رسمی گوگل و بینگ به عنوان دو موتور جستجوی مهم در اینترنت، الگوریتم‌های جستجو در این دو سیستم، به نوعی طراحی شده است که وزن بیشتری برای تگ H1 و تگ H2 قائل هستند.  این بدان معنی است که تگ‌های درجه بعدی با سایز کوچک‌تر چندان برای الگوریتم‌های جستجو معنا ندارند.

اطلاع از تعداد تگ ها در سایت

یکی از راحت ترین روش های اطلاع از تعداد تگ ها در سایت استفاده از مروگر کروم می باشد. و برای اینکار شما نیاز به نصب افزونه MozBar دارید.

افزونه MozBar

بعد از دانلود و نصب افزونه Mozbar آیکونی نمایش داده می شود که حرف اختصاری M ثبت شده شده است . پس از آن برای اطلاع از هرگونه تعداد تگ ها باید روی این آیکون کلیک کنید تا اطلاعاتی که به آن نیاز دارید را به شما ارائه دهد.

برای دانلود افزونه MozBar کلیک کنید

سخن پایانی

در پایان باید بگوییم که اگر می خواهید از تگ H2  به بهترین شکل ممکن برای سئو سایت و ارتقای رتبه خود در موتورهای جستجو بهره بگیرید، توصیه می کنیم که این تگ را برای عناوین غیر مهم که جزو کلمه یا کلمات کلیدی صفحه مورد نظر نیستند استفاده نکنید. در واقع بهتر است H2 را برای عناوینی استفاده نمایید که حاوی کلمات کلیدی باشند.

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا