سئو

تگ H1 چیست؟ آیا تگ H1 برای سئوی سایت اهمیت دارد؟

شما در این مطلب می آموزید که تگ H1 چیست، چه کاربردی دارد و ویژگی های آن کدام است، همچنین توضیح می دهیم که این تگ چه تاثیری روی سئو سایت دارد.

هر صفحه ای در اینترنت، دارای المان‌ ها و بخش‌ های مختلفی است که آن‌ ها را با نام‌ها و اسامی مختلفی می‌شناسیم که از جمله آن‌ها می‌توان به عنوان، آدرس کوتاه، محتوا، توضیحات متا، عکس و … می‌شناسیم، یکی از مواردی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشیم تگ H1 می باشد، تگ H1 چیست؟

همانطور که می دانید تیترها از H1 تا H6 وجود دارند و هر کدام از آنها کاربرد بخصوصی در میان محتوا دارند. اما موضوعی که باید بسیار به آن دقت کنید این است که تگ H1 در هر صفحه تنها می بایست یکبار مورد استفاده قرار گیرد و بیش از آن یک اشتباه محسوب می شود.

تگ H1 چیست و چه کاربردی دارد؟

تگ‌ های H که در واقع همان HTML Heading Tags هستند که معادل فارسی آنها تیتر می باشد. به لحاظ نگارشی ما ملزم به استفاده از تیترها در محتوا هستیم زیرا با استفاده از آنها به محتوا نظم داده و توجه مخاطب را جلب می نماییم.

یکی دیگر از کاربردهای تیتر، نشان داده خلاصه ای از محتوای مربوطه به مخاطب است.یعنی ما با تیتر خود، موضوع محتوایی که آماده کرده ایم را به مخاطب اعلام می کنیم. اگر بخواهیم H1 را تعریف کنیم عبارت عنوان اصلی یا عنوان شاخص مناسب ترین خواهد بود.

در تصویر زیر جایگاه تگ H1 بخوبی قابل مشاهده و درک می باشد:

تگ H1 چیست

ویژگی های تگ H1

یکسری استانداردها در وب وجود دارد که مانع فیزیکی برای عدم استفاده از آنها وجود ندارد. برای مثال شما می توانید از H1 به دفعات نامحدودی در صفحات وب سایت خود استفاده نمایید اما قطعا اینکار اصولی نیست. تگ <h1> برای گوگل اهمیت بالایی دارد. در واقع با تگ H1 به گوگل می گوییم موضوع محتوای ما چیست.

می بایست مقدار H1 (تیتر شاخص محتوا) را به نحوی انتخاب نماییم که خصوصیات زیر را با خود داشته باشد:

  • h1 شما باید توصیفی از موضوع صفحه شما باشد و موضوع محتوا را بخوبی به مخاطب برساند.
  • طول h1 باید بین 20 تا 70 کاراکتر باشد.
  • از کلمات کلیدی در آن بصورت هوشمندانه ای استفاده شود.
  • مخاطب را به مطالعه محتوا ترغیب نماید.

تاثیر تگ H1 بر سئو سایت

تاثیر تگ H1 بر سئو سایت چقدر است؟

در خصوص تاثیر تگ H1 روی سئو سایت دیدگاه های مختلفی وجود دارد. در حال حاضر از تگ عنوان برای درک محتوای صفحه استفاده می شود و به صورت مستقل یکی از فاکتورهای رتبه بندی نیست. تگ H1 به جای تاثیر مستقیم در رتبه بندی به گوگل کمک می کند محتوای کلی و هدف موجودیت صفحه را درک کند. بنابراین همه چیز بستگی دارد به محتوای صفحات.

تگ H1 به سه دلیل برای سئو اهمیت دارد:

  1.  H1 کمک می کند تا موتورهای جست و حو محتوای صفحه را به خوبی درک کنند
  2.  H1 کمک می کند تا تجربه کاربری مخاطبان افزایش یابد
  3.  H1 کمک می کند تا دسترسی به محتوا راحت تر صورت گیرد

در انتها اگر سوال، ابهام و یا نظری دارید لطفا آن را در بخش نظرات مطرح نمایید.

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا