سی پنل

آموزش نحوه ورود به سی پنل (cPanel)

اگر مدیر سرور باشید و سی پنل را بر روی سرور لینوکسی خودتان نصب کرده باشید و یا یک کاربر معمولی هستید که برای سایت خود هاست اشتراکی تهیه کرده‌اید اولین کاری که باید انجام دهید ورود به سی پنل خواهد بود. ما در این مطلب از دانشنامه کیمیاهاست برای شما آموزش نحوه ورود به کنترل پنل هاست سی پنل (cPanel) را آماده کرده ایم.

نحوه ورود به هاست سی پنل

توجه کنید که پس از خرید هاست، شرکت های هاستینگ آدرس ورود به سی پنل رو سریعا برای شما ارسال می کنند. شما می توانید با استفاده از سه روش وارد سی پنل خود شوید.

  • ورود به cpanel با استفاده از آدرس IP
  • ورود به cpanel با استفاده از دامنه
  • ورود به سی پنل با استفاده از hostname

ورود به cpanel با استفاده از آدرس IP

اگر هنوز DNS های هاست شما روی دامنه ست نشده اند، میتوانید از IP هاست که در ایمیل ارسالی به شما موجود است استفاده کنید تا وارد cPanel شوید. البته این مشکل معمولا برای دامنه های ایران وجود دارد چون فرایند ست شدن DNS زمان بر است و برای دامنه های خارجی اینش مشکل وجود ندارد.

در این‌گونه از موارد باید با توجه به آدرس ip اصلی هاست و با یکی از فرمت‌های زیر به ناحیه کاربری خودتان لاگین کنید.

http://12.12.12.12:2082
https://12.1.2.12.12:2083

شما باید به جای ۱۲.۱۲.۱۲.۱۲ آدرس ip سرور را قرار دهید که این آدرس توسط میزبان بعد از خرید هاست برای شما ارسال می‌شود.

نحوه ورود به هاست سی پنل

ورود به سی پنل توسط hostname

به هنگام نصب سی پنل مدیر سرور باید یک آدرس مشخصی را به عنوان hostname بر روی سرور تنظیم کنید، شما با استفاده از این آدرس نیز می توانید وارد سی پنل خود شوید.

مثال:

https://Hostname:2083

ورود به cpanel با استفاده از دامنه

روش آخر و اصلی ورود به سی پنل توسط دامنه می‌باشد، اگر dns های دامنه شما به درستی تنظیم شده باشند با فراخوانی دامنه خود در مرورگر با یک صفحه پیش فرض مرتبط با cpanel مواجه خواهید شد که بیانگر ست شدن بر روی هاست می‌باشد در این لحظه با واردکردن آدرس دامنه خودتان به یکی از سه شکل زیر می‌توانید وارد هاست سی پنل خود شوید.

مثال:

http://www.yoursite.com:2082
https://www.yoursite.com:2083

– همچنین میتوانید به انتهای دامنه خود کلمه cPanel را اضافه کنید.
مثال:

https://www.yoursite.com/cpanel

پس از وارد کردن یک از آدرس های بالا، صفحه زیر برای شما باز می شود.

نحوه ورود به هاست سی پنل

1. در قسمت Username، نام کاربری اکانت خود را وارد کنید. نام کاربری ورود به اکانت سی پنل شما پس از ایجاد توسط شرکت میزبانی وب، برای شما ارسال شده است. معمولا این امر از طریق ایمیل به ایمیل آدرس معرفی شده شما در آن شرکت انجام می شود.

2. در قسمت Password، رمز عبور خود را وارد نمایید. پسورد ورود به cPanel شما نیز مانند یوزرنیم شما در اطلاعیه خرید هاست شما اعلام می شود.

3. در نهایت بر روی دکمه Log in کلیک کنید. به همین سادگی ورود به cPanel هاست شما به همین سادگی انجام شد.

نکته: پس از ورود به هاست، در اولین قدم رمز عبور خود را تغییر دهید و آن را در اختیار کسی قرار ندهید. چراکه دسترسی افراد غیرمجاز به رمز عبور هاست شما، به معنای از دست رفتن اطلاعات سایت و خود سایت می باشد.

 

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا