هاستینگ

آموزش تنظیم DNS در ایرنیک بر روی دامنه های ملی ir

برای تنظیم DNS اختصاصی در سایت ایرنیک از طریق لینک https://www.nic.ir  وارد سایت شوید در منوی دامنه ها روی گزینه دامنه های من کلیک کنید.

تنظیم dns اختصاصی در ایرنیک

در مرحله دوم دامنه ای که قصد تنظیم DNS های مربوط به آن را دارید را انتخاب کرده و در ادامه روی دکمه ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید.

تنظیم dns اختصاصی در ایرنیک

اکنون در قسمت نام کارگزار، می‌توانید نسبت به وارد‌کردن DNSهای مورد نظر در ردیف های در نظر گرفته شده اقدام نمایید. سپس در قسمت Secret Answer پاسخ سوال امنیتی که در هنگام ثبت نام نیز به آن پاسخ داده اید را دوباره در این بخش وارد نمایید. در پایان بر روی دکمه اعمال کلیک کنید.

در این قسمت باید در بخش کارگزار دامنه (NS Record) در فیلد ” نام کارگزار ” رکورد مورد نظر برای تعیین DNS اختصاصی را وارد کنید. برای مثال : ns1.yourdomain.ir به جای ns1 ، رکورد مورد نظر را وارد کنید و به جای yourdomain.ir نام دامنه خود را وارد کنید سپس در فیلد ” آی‌پی کارگزار ” آی پی سروری که در آن قصد دارید DNS اختصاصی داشته باشید را وارد کنید.برای فیلد دوم نیز همین کار را تکرار کنید NS ها چهار ردیف دارند که تنها تکمیل دو ردیف کافی می باشد.

 

تنظیم dns در ایرنیک

DNSهای مورد نظر شما تنظیم شد. حال کافی است ساعاتی (تا ۲۴ ساعت) منتظر بمانید تا تغییرات صورت گرفته بر روی دامین شما در فضای اینترنت قابل مشاهده شود.

چند نکته در خصوص تنظیم DNS

نکته اول: برای رکورد های معمولی نیازی به وارد نمودن IP در ستون «IP کارگزار» نمی باشد. در مواقعی که از یک دامنه ی ir. به عنوان رکورد NS استفاده شود لازم است تا IP سرور نیز وارد شود.

نکته دوم: تغییر DNS های دامنه های ملی فقط از طریق پنل کاربری ایرنیک قابل انجام می باشد.

نکته سوم: پس از تغییر DNS های یک دامنه، برای ست شدن صحیح DNS ها و اتصال دامنه به صورت کامل به هاست، بین 4 تا 6 ساعت زمان نیاز می باشد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که تغییر DNS یکی از مهم ترین کارهایی است که باید در راستای راه اندازی دامنه خود روی یک هاست انجام دهیم.  ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با نحوه تنظیم DNS اختصاصی در ایرنیک آشنا کنیم.

امتیاز کاربران: 4.6 ( 1 رای)

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا