هاستینگ

سرور مجازی اروپا یا سرور مجازی ایران؟ هنگام خرید سرور مجازی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

هنگام خرید سرور مجازی شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که تفاوت سرور مجازی ایران و سرور مجازی اروپا (خارج) چیست؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم به طور خلاصه و مفید به مقایسه سرور مجازی ایران و سرور مجازی خارج ایران بپردازیم و مزایا و معایب هرکدام را بیان کنیم.

سرور مجازی ایران (داخل کشور)

سرور مجازی ایران به سروری گفته می شود که در داخل ایران میزبانی می شود و از اینترنت ایران استفاده می کند.

سرور مجازی ایران

مزیت های سرور مجازی ایران

 • سرعت بالاتر

به دلیل بعد مسافت و پایین بودن پینگ، دسترسی به اطلاعات و لود شدن سایت در سرورهای داخلی با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

 • امنیت اطلاعات

سرورهای داخلی به دلیل اینکه تحت پوشش اینترنت دولت ایران قرار دارند، از امنیت بالاتری برخوردارند هستند و از این رو همواره توصیه می شود که سایت های دولتی و سایت هایی که حاوی اطلاعات مهمی هستند، روی سرورهای مجازی ایرانی بارگذاری شوند.

 • دسترسی مداوم به اطلاعات در همه شرایط

گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی که وجود دارد، شاهد کندی و اختلال در اینترنت داخل کشور هستیم. این اختلال باعث می شود تا سایت های موجود روی سرورهای مجازی خارجی با مشکل مواجه شوند و این مشکلات روی سرورهای ایرانی اثر نخواهد داشت.

 • هزینه اینترنت ارزان تر برای سرورهای مجازی داخلی

با توجه به اینکه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت مانند مخابرات، های وب وپارس آنلاین و همراه اول و ایرانسل و … برای سایت های داخلی هزینه اینترنت را نیم بها محاسبه می کنند، از این رو کاربران برای اینکه از سایت شما استفاده کنند هزینه کمتری برای اینترنت می پردازند و این یک مزیت برای سایت شما برای جذب مخاطب محسوب می شود.

معایب سرور مجازی ایران

معایب سرور مجازی ایران

 • کیفیت متوسط شبکه دسترسی به اینترنت

متاسفانه در ایران از نظر کیفیت شبکه دسترسی به اینترنت دارای توان رقابتی چندانی با برخی از کشورهای پیشرفته قاره آمریکا و اروپا (فرانسه, آلمان, آمریکا, کانادا و …) نیستیم و در نتیجه کیفیت شبکه و پهنای باند اینترنت کمتری در سرویس های ایران نسبت به خارج احساس می شود.

 • پایداری (UpTime) پایین تر

با توجه به اینکه زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی در ایران نسبت به اروپا و آمریکا ضعیف تر است، پایداری سرورها نیز به نسبت پایین تر می آید. آپتایم شبکه در ایران می تواند بین 98.5 الی 99 درصد باشد.

 • ترافیک کمتر

معمولا میزان ترافیکی از سوی شرکت های هاستینگ به سرورهای داخلی تعلق می گیرد به دلیل گران بودن ترافیک داخلی، ترافیک محدودی است.

به دلیل کم و گران بودن ترافیک در داخل کشور معمولا در شرکت های هاستیگ به سرور های مجازی ایران ترافیک محدودی تعلق می گیرد. (البته کیمیاهاست تلاش کرده است تا برای جلب رضایت مشتریانش این مشکل را تا حدی زیادی برطرف کند و ترافیک خوبی در اختیار کاربرانش قرار می دهد.)

 • مشکل دسترسی به برخی از منابع اطلاعات

به دلیل تحریم ها، برخی از سایت های خارجی آی پی های ایرانی را تحریم و مسدود کرده اند و امکان دانلود از این سایت ها روی سرورهای مجازی ایران امکان پذیر نمی باشد.

 

خرید سرور مجازی ایران کیمیاهاست با سرعت بالا

 

سرور مجازی اروپا (خارج از ایران)

سرور مجازی خارج به سرور های مجازی ای گفته می شوند که سرور های اصلی و دیتاسنتر های آن در خارج از ایران و در کشور هایی مانند کانادا، آلمان، فرانسه و… میزبانی می شوند.

سرور مجازی اروپا

مزیت های سرور مجازی اروپا

 • پهنای باند بالا

به دلیل زیرساخت های قوی و شبکه وسیع اینترنتی و مخابراتی در اروپا، سرورهای مجازی اروپا با پهنای باند بسیار زیادی ارائه می شوند و این برای سایت هایی که دانلود و آپلود دارند بسیار مناسب می باشد.

 • استفاده از سخت افزارهای با کیفیت

همانطور که در بالا گفته شده به دلیل زیرساخت های قوی و ارزان بودن سخت افزار در اروپا، معمولا سرورهای خارجی همواره نسبت به بروزرسانی سخت افزاری خود اقدام می کنند و این کار باعث افزایش کیفیت سرورهای مجازی اروپا شده است.

 • آپتایم بالا

به لحاظ کیفیت و آپ تایم یا همان زمان بالا بودن سرور های موجود در دیتا سنتر های کشور های پیشرفته اروپایی به نسبت سرور های ایرانی از کیفیت بالاتری برخوردار اند. و گاهی اوقات تا آپتایم 100 درصد هم می توان مشاهده کرد.

معایب سرورهای مجازی اروپا

معایب خرید سرور مجازی اروپا

 • خطر تحریم

یکی از مهم ترین مسائلی که در خصوص خرید سرورهای خارج از ایران باید به آن دقت کرد موضوع تحریم می باشد. به دلیل فشارهای اقتصادی و سیاسی و در نتیجه تحریم ایران از سوی اروپایی ها و آمریکایی ها، ممکن است با تحریم ایران، سایت هایی که روی سرورهای مجازی اروپا و یا آمریکا هستند از دسترسی خارج شود.

 • سرعت دسترسی پایین تر به وب سایت ها

سرورهای مجازی خارجی به دلیل دور بودن از ایران و کاربران ایرانی، ممکن است موجب کندی سرعت و بالا رفتن زمان بارگذاری سایت شوند که این هم باعث افت مخاطب و همچنی از دست رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جستجو می شود.

 • هزینه سرویس

اگر قصد تهیه سرویس های خارجی را دارید لازم است بدانید تغییر و نوسانات قیمت ارز های خارجی در مقدار هزینه ی پرداختی برای تهیه و همچنین برای تمدید در خواست تان، تاثیر می گذارد. همچنین یکی دیگر از دلایل بالا بودن قیمت سرور های خارجی وجود سیستم ها و سخت افزار های پیشرفته تر و بروز تر شامل سرویس های مقابله با حملات DDOS، سخت افزار های امنیتی و… است.

ما در این مطلب شما را با تفاوت سور مجازی ایران و سرور مجازی اروپا آشنا کردیم. البته شما برای خرید هر یک از سرورها باید نیازسنجی کنید و سپس برای خرید اقدام کنید.

 

خرید سرور مجازی اروپا کیمیاهاست با کیفیت بالا

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا