شبکه و زیرساختهاستینگ

آموزش نحوه تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود (کانفینگ iis)

یکی از قابلیت های سرور مجازی ویندوز، امکان تبدیل آن به هاست دانلود می باشد، ما در این مطلب نحوه تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود از طریق کانفینگ iis را آموزش می دهیم.

 

آموزش کانفینگ iis

برای اینکه سرور مجازی را به هاست دانلود تبدیل کنید باید IIS را روی ویندوز سرور کانفیگ کرده باشید (کانفینگ iis).

1. ابتدا با استفاده از Remote Desktop Connection وارد سرور مجازی ویندوز خود شوید.

2. سپس وارد منو Start سرور مجازی شده و از قسمت Administrative Tools گزینه Server Manager را انتخاب نمایید یا از مسیر Start > Administrative Tools > Server Manager اقدام به باز کردن پنجره سرور منیجر نمایید.

نحوه تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود (کانفینگ iis)

3. همانطور که در تصویر زیر میبینید در پنجره باز شده از بخش Roles Summary روی گزینه Add Roles کلیک کنید سپس بر روی next کلیک نمایید .

نحوه تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود (کانفینگ iis)

4. در این مرحله باید گزینه Web Server IIS رو پیدا کنیم و تیک اون رو بزنیم و سپس بر روی Next کلیک میکنیم تا به مرحله بعد منتقل بشیم.

5. در این مرحله با توجه به امکاناتی که نیاز دارید، تیک آنها را بزنید تا همزمان با نصب IIS ان ها هم نصب شوند. برای اینکه از سرور به عنوان هاست دانلود استفاده کنیم نیازی به امکانات نداریم و باز هم روی Next کلیک میکنیم.

خرید هاست

6. در پنجره جدیدی که نمایش داده می شود، روی Add any required role services کلیک کنید.

7. در این قسمت اقداماتی که قرار است انجام داده شود را به ما نشان می دهد. در این مرحله شما تنها روی گزینه Install کلیک می کنید.

8. پس از چند دقیقه IIS با موفقیت روی سرور ویندوز ما نصب می شود. در آخر و پس از اتمام نصب روی گزینه Close کلیک کنید.

آموزش افزودن فایل

وب سرور شما هم اکنون با موفقیت راه اندازی شده و قابل استفاده می باشد. جهت افزودن فایل و ایجاد لینک به مسیر My computer > C > inetpub مراجعه کرده و فایل های خود را درون پوشه wwwroot منتقل کنید.

لینک ایجاد شده به این صورت می باشد – http://IP/filename.pasvand

اکنون شما یک هاست دانلود دارید.امیدواریم آموزش تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید هرگونه سوال و یا پیشنهادی را از طریق بخش نظرات دانشنامه کیمیاهاست برای ما ارسال کنید.

 

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا