آموزشوردپرس

رفع مشکل redirect وردپرس

خطا too many redirects وردپرس موجب می شود کاربران نتوانند به وب سایت شما دسترسی داشته باشند و این امر می تواند برای شما مشکل ساز شود. اما اگر با این خطا رو به رو شدید به هیچ عنوان نگران نشوید. چرا که می توانید با بررسی چند فاکتور اصلی این خطا را رفع کنید.

رفع مشکل redirect وردپرس یعنی زمانی که یک مرورگر نتواند به سرور وب سایت متصل شود، با این ارور رو به رو می شوید. به عبارتی دیگر مرورگر تلاش می کند با توجه به پیوند یکتا وارد شده محل قرار گیری وب سایت شما را پیدا کرده و درخواست را به سرور مربوطه ارسال کند اما چون نمی تواند در این زمینه موفق باشد، درخواست برگشت داده می شود. در نتیجه وب سایت شما وارد یک حلقه ریدایرکت می شود. این خطا می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد.

برای بسیاری از وبمستران این مشکل دقیقا بعد از نصب وردپرس رخ می‌دهد و ممکن است باعث دلسردی آن‌ها در همان شروع راه‌اندازی سایت شود ولی نگران نباشید چون گام به گام تا رفع این مشکل شما را همراهی خواهیم کرد.

توصیه می‌کنیم قبل از شروع کار حتما از اطلاعات سایت خود یک بکاپ کامل بگیرید تا در صورت بروز مشکل بتوانید مجدد سایت را به حالت قبل برگردانید و ریسک بروز خطر و حذف اطلاعات را به صفر برسانید.

روش‌های رفع مشکل redirect وردپرس

بعد از گرفتن بکاپ لطفا تمامی مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و بعد از اجرا، مجدد وضعیت ورود به پیشخوان را بررسی کنید اگر مشکل در هر قدم رفع شد نیازی به ادامه مسیر نخواهد بود و مورد بروز خطا در سایت شما بدین شکل به راحتی شناسایی خواهد شد.

حذف کوکی مرورگر

یکی از دلایل ابتدایی می‌تواند مشکل کوکی‌ها و کش مرورگر شما باشد، سعی کنید یک‌بار کش مرورگر خود را حذف کنید و مجدد مشکل را بررسی کنید. ممکن است در این مرحله بدون هیچ عمل اضافه‌ای مشکل redirect وردپرس شما حل شود.

غیرفعال کردن پلاگین‌ها

یکی دیگر از دلایل این مشکل، می‌تواند تداخل یک و یا چند پلاگین باشد که این مورد را به کررات مشاهده کردیم، برای رفع مشکل redirect وردپرس ابتدا از طریق پنل وب‌سایت خود به هاست خود لاگین کنید.

سپس در مسیر wp-content نام دایرکتوری plugins را به یک اسم دیگر به طور مثال plugins-backup تغییر بدید تا تمامی پلاگین‌ها غیرفعال شوند. حال به وب‌سایت خود برگشته و دوباره سایت را بررسی کنید، اگر مشکل redirect وردپرس رفع شده بود، به طور حتم مشکل در یکی از پلاگینهای فعال بر روی وب‌سایت شماست.

کافی است به پیشخوان وردپرس خود رفته و تک‌تک پلاگینها را فعال کنید و وب‌سایت خود را refresh کنید اگر مشکل دوباره ظاهر شد آخرین پلاگین فعال شده با سایت شما تداخل داشته و باید فکری به حال آن کنید.

استفاده از پوسته پیش‌فرض

در برخی از موارد مشکل از پوسته‌ی شماست ممکن است با آپدیت وردپرس و عدم سازگاری قالب شما با ورژن جدید این مشکل رخ دهد، برای رفع مشکل redirect وردپرس باید وارد هاست خود شوید و در داخل دایرکتوری wp-content/themes نام قالب خود را تغییر دهید تا وردپرس اتوماتیک به قالب پیش فرض سوییچ کند.

اگر هم قالب پیش‌فرض را حذف کرده‌اید باید قالب را مجدد نصب و فعال کنید، اگر مشکل شما رفع شد پس باید به دنبال رفع مشکل قالب خودتان باشید.

 

حذف فایل htaccess.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث بروز این مشکل شود محتویات فایل htaccess. شماست، برای رفع موقت این مشکل این فایل را حذف کنید و سپس مجدد وب‌سایت خود را بررسی کنید، اگر مشکل وب‌سایت رفع شما می‌توانید یک فایل htaccess. مجدد ایجاد کنید و با رفتن به پیوندهای یکتا و ذخیره تنظیمات کدهای موردنیاز را مجدد تولید کنید.

 

رفع مشکل از طریق آدرس url سایت

مورد آخر که ممکن است باعث بروز این مشکل شده باشد آدرس url اشتباه سایت شماست، برای رفع مشکل redirect وردپرس از این طریق باید فایل wp-config.php سایت خود را ادیت کرده و مقادیر زیر را درون آن اصلاح کنید و در صورت عدم وجود آن‌ها را ایجاد کنید.

;define('WP_HOME','http://example.com')
;define('WP_SITEURL','http://example.com')

بدیهی است که باید به جای example.com آدرس سایت خود را وارد کرده و اگر از www برای آدرس سایت خود استفاده می‌کنید آن را در کدهای بالا لحاظ کنید.

بعد از قرار دادن دو خط بالا درون فایل کانفیگ تغییرات را ذخیره کنید و مجدد بررسی کنید که آیا مشکل رفع شده است یا نه!

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا