سئو

سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟ آشنایی با تکنیک های Local SEO

سئو محلی یا لوکال سئو چیست و تکنیک های Local SEO شامل چه مواردی است؟ ما در این مقاله از دانشنامه کیمیاهاست به مبحث لوکال سئو می‌پردازیم.

سئو محلی یک استراتژی جدید سئو است که امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اکثر کسب و کارها امروزه به سراغ سئو محلی رفته و از آن استفاده می‌کنند. توصیه ما به شما این است که هرچه زودتر به سراغ سئو محلی رفته تا در دنیای کار بروز بوده و از رقبای خود جلو بزنید. هر مشاغلی که دارای موقعیت فیزیکی یا منطقه جغرافیایی باشد، می‌تواند از لوکال سئو بهره مند شود. سئو محلی می‌تواند به شما در رونق کسب و کار کمک کند.

نوشته های مشابه

لوکال سئو چیست؟

لوکال سئو چیست؟

امروزه یکی از روش های موثر و کارآمدی که برای رشد کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد که دامنه محلی دارد و جامعه آماری خاصی را مدنظر قرار می دهد، لوکال سئو یا سئو محلی می باشد. درواقع با استفاده از تکنیک‌های لوکال سئو شما می‌توانید محصولات و خدمات کسب‌وکار را به‌ صورت محلی یا در جامعه آماری که در نظر دارید، تبلیغ کنید و به‌عبارتی‌دیگر هدفمندتر فعالیت خود را ادامه دهید.

برای نمونه فرض کنید که شما در محله خود یک گل فروشی دارید و جامعه آماری و مشتریان شما هم مردم همان محله هستند، شما در این موقعیت می توانید با استفاده از تکنیک ها و روش های سئو محلی، سایت گل فروشی خود را برای مخاطبان آن محله بالا بیاورید و شانس دیده شدن خود را افزایش دهید.

باید تاکید کنیم که امروزه بیشتر کاربران از جستجوهای محلی برای پیدا کردن محصولات و خدمات موردنظر خودشان استفاده می‌کنند و سعی می‌ کنند که عبارت‌ های جستجو خود را محدودتر کنند، پس خیلی مهم است که سایت شما در صفحه اول این نوع جستجو قرار بگیرید.

تفاوت سئو و سئو محلی چیست؟

تفاوت سئو و سئو محلی چیست؟

 سئو محلی از نظر ساختار تفاوتی با سئو اصلی سایت ندارد و تنها تفاوت این دو در گستره جغرافیایی آنها است. در حالی که تمرکز سئو محلی بر روی مناطق جغرافیایی و محلی مشخصی برای جستجو کننده‌ های خاصی است، سئو عادی بر روی بهبود رتبه و نمایش سایت در مقیاس جهانی تمرکز دارد.

 

چرا سئو محلی مهم است؟

چرا سئو محلی مهم است؟

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، سئو محلی برای کسب و کارهایی که فقط به کاربرانی از یک منطقه مکانی مشخص قادر به پاسخگویی هستند می‌تواند مفید باشد و از اتلاف سرمایه و زمان برای این نوع کسب و کارها جلوگیری خواهد کرد. سئو محلی با تمرکز بیش تر بر روی محدوده خاص محلی، به مشتریان بالقوه شما کمک می‌کند تا کسب و کار شما را راحت تر پیدا کنند.  موارد زیر از دلایل اهمیت استفاده از سئو محلی می باشند:

  • بین ۴۰ تا ۶۴ درصد مشتریان و کاربران جستجوی لوکال را در گوگل و دستگاه‌های خود برای پیدا کردن نیاز خود به کار می‌برند.
  • لوکال سئو بازار هدف بیشتر و بهتری را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد.
  • نرخ تبدیل کاربر به مشتری در لوکال سئو و به عبارتی بازگشت سرمایه بیشتر و سریع‌تر است.
  • بسیاری از خدماتی که برای لوکال سئو در گوگل در نظر گرفته‌شده است، رایگان است.
  • تکنیک‌های لوکال سئو راحت است و بیشتر بر روی بازاریابی تأکید دارد.
  • امروزه تمامی کارها در بستر اینترنت می‌شود و کمتر کسی برای پیدا کردن خدمات یا محصولات در نزدیکی محل خود به لیست آگهی‌های کاغذی توجه می‌کند.

تکنیک های سئو محلی چیست؟

تکنیک های سئو محلی چیست؟

برای اجرای لوکال سئو شما ابتدا باید تمام تکنیک های سئو را روی سایت خود پیاده سازی کنید و در ادامه برای بهره گیری از ظرفیت های محلی، به مواردی که در ادامه مطلب آورده می شود، توجه کنید.

ثبت سایت در گوگل مپ و بیزینس

یکی از تکنیک های Local SEO ثبت سایت در گوگل مپ است. حتماً آدرس سایت خود را به همراه مشخصات کامل را در گوگل مپ و بیزینس ثبت کنید. با ثبت لینک، به سایت شما کمک می‌شود که در هنگام جستجوی کاربران از طریق مکان، مشخصات شما به‌صورت کامل به همراه آدرس سایت و توضیحات نمایش داده شود.

قرار دادن نام شهر یا محله در کلیدواژه سایت

یکی دیگر از تکنیک های Local SEO توجه به کلید واژه های محلی و منطقه ای است. گاهی اوقات مشتریان نام محله را در گوگل جست و جو می کنند. به طور مثال اگر مشتری در تهرانپارس ساکن باشد، اغلب عبارت بهترین رستوان تهرانپارس را جست و جو می کند، پس اگر مغازه شما در تهرانپارس قرار دارد، اضافه کردن این کلیدواژه به کملات کلیدی سایت تان می تواند باعث بهتر دیده شدن شما شود.

ثبت سایت در دایرکتوری مشاغل

ثبت سایت در دایرکتوری ها یکی دیگر از روش های لوکال سئو است.  بعضی از سایت‌ ها که آن‌ ها را با نام دایرکتوری‌ ها می‌ شناسیم مانند کتاب اول عمل می‌کنند. آن‌ها یک منبع از تمام کسب و کارهایی هستند که در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت‌اند.

ثبت اطلاعات کسب و کار در این دایرکتوری‌ها اکثراً رایگان است، اما حتماً توجه داشته باشید که الگوریتم‌های گوگل بسیار پیشرفته هستند و هرگونه مغایرت در آدرس و شماره تلفن‌های سایت تان را کشف خواهند کرد. بنابراین ضمن اینکه اطلاعات کارتان را به طور کامل در این سایت‌ها وارد می‌کنید باید توجه داشته باشید که هرگاه آدرس یا تلفنتان تغییر کرد باید آن را در تمام دایرکتوری‌ها تغییر دهید.

شبکه‌ های اجتماعی

یکی دیگر از تکنیک های Local SEO استفاده از بستر شبکه های اجتماعی است. شبکه‌های اجتماعی از دیگر بسترهایی هستند که شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را معرفی کنید. برای مثال در بیشتر این شبکه‌های اجتماعی شما می‌ توانید نقشه و مکان خود را منتشر کنید یا از هشتگ های مناسب استفاده کنید که به کاربران کمک می‌کند تا شما را بر اساس جستجوی محلی که انجام می‌دهند، بهتر پیدا کنند. همچنین می‌توانند نظرات خود را در خصوص خدمات و محصولات شما بیان کنند که همین نظرات هم می‌تواند باعث بهبود Local SEO سایت شما شود. مهم‌ترین شبکه اجتماعی که بهتر است برای بهبود لوکال سئو فعالیت کنید، لینکدین و اینستاگرام است.

جمع بندی

در پایان این مطلب باید تاکید کنیم که اگرچه تقویت سئو محلی، نفی کننده سئو نیست و حتما اول باید اصول سئو را در سایت خود رعایت کنیم و سپس به سمت سئو محلی برویم، اما لوکال سئو تکنیک های اضافه ایی هستند که باعث بیشتر دیده شدن سایت ما می شوند.

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا