سی پنل

آموزش نحوه آپلود فایل در سی پنل (cPanel)

ما در این مطلب از دانشنامه کیمیاهاست در ادامه مباحث مربوط به آموزش های سی پنل، برای شما نحوه آپلود فایل در هاست سی پنل را آماده کرده ایم.

فایل هایی مانند تصاویر، موزیک و … را می توان به طور مستقیم در سی پنل آپلود کرد و برای آپلود فولدر یا یک پوشه در سی پنل باید اول آنها را فشرده کنید و سپس فایل فشرده شده را آپلود کنید.

آموزش آپلود فایل در هاست سی پنل

برای اینکه یک فایل را در سی پنل آپلود کنید، ابتدا باید وارد هاست و پنل سی پنل خود شوید.

از بخش فایل ها (Files)  روی گزینه File Manager کلیک کنید.

دانلود وردپرس آموزش نحوه آپلود فایل در سی پنل

در قسمت چپ صفحه وارد بخشی که می خواهید فایل ها را آپلود کنید، شوید. به طور مثال اگر می خواهید فایل را در فولدر public_html با کلیک روی آن وارد پوشه شوید.

سپس از منوی بالای صفحه گزینه Upload را انتخاب کنید.

آموزش نحوه آپلود فایل در سی پنل

البته شما به دو روش می توانید فایل را آپلود کنید.

1. روش اول این است که فایل یا فایل ها را از سیستم خود انتخاب کرده و داخل کادر تعیین شده برای آپلود فایل بکشید.

2. در روش دوم روی دکمه Select File که در باکس نمایش داده شده است، کلیک کنید و فایل یا فایل ها را انتخاب کنید سپس در انتها روی Open کلیک کنید.

دقت داشته باشید که در حین آپلود صفحه را نبندید چرا که در صورت بستن صفحه، آپلود فایل به طور کامل انجام نخواهد شد.

در مرحله آخر پس از آپلود کامل فایل نوار میزان آپلود فایل سبز رنگ خواهد شد. کلمه complete و نوار سبز رنگ که هردو به معنای تکمیل آپلود هستند. سپس روی گزینه Go Back to در انتهای صفحه کلیک کنید تا به هاست خود بازگردید.

اکنون فایل های آپلود شده خود را میتوانید مشاهده کنید. درصورتی که فایل ها را مشاهده نمیکنید روی Reload موجود در منوی بالا کلیک کنید تا فایل ها نمایش داده شوند.

امیدواریم آموزش نحوه آپلود فایل در سی پنل برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید فایل های موردنظرتان را در هاست آپلود کنید. هرگونه سوال یا دیدگاهی را می توانید از طریق بخش دیدگاه های دانشنامه کیمیاهاست مطرح کنید.

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا