آموزشدامنهسی پنل

آموزش نحوه ریدایرکت دامنه (آدرس URL) در سی پنل

ما در این مقاله از دانشنامه کیمیاهاست، نحوه ریدایرکت دامنه یا آدرس سایت به آدرس دیگر در پنل سی پنل را به شما آموزش می دهیم.

البته قبل از اینکه به این موضوع پرداخته شود، باید با مفهوم ریدایرکت و انواع آن آشنا شوید. که ما در مطلب جداگانه ای در دانشنامه کیمیاهاست به آن پرداخته ایم که می توانید آن را از لینک زیر مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

ریدایرکت چیست؟

ریدایرکت انتقال یک URL به URL دیگر است. به زبان ساده تر، ممکن است شما صاحب یک وب سایت با بازدید روزانه زیاد باشید و تمایل به تغییر نام دامنه خود به دامنه دیگر داشته باشید و یا ممکن است بخواهید برای نظم بخشیدن به صفحات وبسایت خود آدرس برخی صفحات را عوض کنید.

در این هنگام ممکن است کاربران سایت آدرس صفحه ای از آن را ذخیره کرده باشند که با بارگذاری آن با خطای ۴۰۴ مواجه خواهند شد. همچنین گوگل و موتورهای جستجو نیز آدرس قبلی را به کاربر نشان می دهند. در اینجا شما میتوانید با استفاده از قابلیت ریدایرکت دامنه در سی پنل، کاربر را از آدرس قدیمی به آدرس جدید هدایت کنید.

آموزش ریدایرکت دامنه و آدرس های سایت در سی پنل (cPanel)

برای این کار ابتدا وارد صفحه سی پنل هاست خود شوید و بعد از وارد کردن یوزرنیم و پسورد خود به داخل هاست خواهید رفت. سپس از قسمت domains بر روی آیکون redirects از اینجا کلیک می کنیم.

موزش ریدایرکت دامنه و آدرس های سایت در سی پنل (cPanel)

پس از کلیک روی آیکون redirects وارد صفحه زیر می شوید.

آموزش ریدایرکت دامنه و آدرس های سایت در سی پنل (cPanel)

اولین بخش “type” است. این بخش از شما می خواهد که نوع ریدایرکت را انتخاب کنید. شما باید از بین دو گزینه زیر یکی را انتخاب کنید.

“Permanent 301” : این نوع ریدایرکت یک تغییر مسیر دائمی است. این یکی از متداول ترین روش ها برای پیاده سازی ریدایرکت در وب سایت شماست. این شیوه تغییر مسیر برای اهداف SEO نیز سودمند است ، زیرا بیش از ۹۰٪ اعتبار صفحه اول را به صفحه هدف منتقل می کند.

“Temporary 302” :  این نوع ریدایرکت یک تغییر مسیر موقت است و اغلب استفاده نمی شود. این مورد هنگامی استفاده می شود که شما به طور موقت صفحه را منتقل می کنید، اما قصد دارید آن را دوباره به آدرس اینترنتی قدیمی برگردانید. مانند زمانی که شما در حال انجام تعمیر و نگهداری وب سایت خود هستید. با این وجود ، ممکن است در هنگام طراحی مجدد وب سایت خود نیز از آن ها استفاده کنید. در این نوع ریدایرکت اعتبار صفحه اول به صفحه هدف منتقل نخواهد شد.

https?://(www.)?

از این منوی کشویی نام دامنه یا زیر دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس در بخش / آدرس موردنظر از دامنه انتخابی جهت ریدایرکت را وارد کنید.

Redirects to

در این فیلد آدرس صفحه یا وب سایتی که قصد انتقال به آن را دارید با http:// یا https:// وارد کنید.

www. redirection

در این بخش ۳ گزینه وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

Only redirect with www. : اگر کاربر آدرس سایت را با www وارد کرد، به آدرس جدید هدایت شود.

Redirect with or without www. : آدرس سایت وارد شده با یا بدون www کاربر به آدرس جدید هدایت شود.

Do Not redirect www. : اگر آدرس با www وارد شده باشد، کاربر به آدرس جدید هدایت نشود.

در این بخش گزینه ۲ را علامت بزنید تا کاربر با وارد کردن آدرس سایت با و یا بدون www به /ادرس جدید هدایت شود.

هرکدام از این سه گزینه را که با نیاز شما سازگار است انتخاب کنید. و سپس بر روی گزینه آبی رنگ “add” کلیک کنید و کمی منتظر بمانید تا ریدایرکت انجام شود.

“Wild Card Redirect”

اگر می خواهید همه صفحات یک وب سایت را در وب سایت دیگری با همان آدرس سایت اول انتقال دهید گزینه “Wild Card Redirect” را انتخاب کنید. برای مثال شما در این قسمت انتخاب می کنید که دامنه “kimiahost.com” به دامنه “kimiahost.ir” ریدایرکت شود در این صورت صفحه “kimiahost.com/blog” نیز به صفحه “kimiahost.ir/blog” ریدایرکت می شود.

“Current Redirects”

اگر کمی در صفحه اسکرول کنید به قسمت “Current Redirects” خواهید رسید. در این قسمت تمام ریدایرکت هایی که انجام دادید را می توانید مشاهده کنید. به این نکته توجه داشته باشید شما امکان ویرایش ریدایرکت ها را ندارید و اگر قصد دارید آدرس صفحه هدف را تغییر دهید باید ریدایرکت مورد نظر را حذف کنید و دوباره تمام مراحل گفته شده را انجام دهید.

چگونگی مشاهده تمامی ریدایرکت ها

شما قادر خواهید بود ریدایرکت ها را در بخش Current Redirects در پایین صفحه Redirects مشاهده نمایید.

امیدواریم آموزش ریدایرکت دامنه (آدرس URL) در سی پنل برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید آدرس موردنظرتان را به آدرس جدید ریدایرکت کنید. اگر سوالی در مورد ریدایرکت کردن از طریق هاست cpanel دارید در قسمت نظرات، پایین همین صفحه مطرح کنید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا