با چند کلیک از پاک شدن حساب کاربری توسط گوگل جلوگیری کنید

گوگل خط‌مشی حساب‌های غیرفعال خود را به‌روزرسانی کرده و طبق به روز رسانی جدید، حساب‌های کاربرانی را که به مدت ۲ سال یا بیشترغیرفعال بوده‌اند حذف می‌کند.

شرکت گوگل طبق خط ‌مشی جدید این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا اگر طی 2 سال هیچ اقدامی از طرف کاربر روی حساب کاربری انجام نشده باشد، آن را حذف کند. همچنین، داده های ذخیره شده در حساب به عنوان بخشی از این خط مشی حذف خواهد شد.

این رویکرد جدید تا دسامبر سال جاری(آذر-دی) آغاز نمی‌شود، بنابراین کاربران مدتی فرصت دارند تا حساب خود را نجات دهند. ظاهرا آدرس های جیمیل حذف شده برای استفاده مجدد در دسترس نخواهد بود.

«رنه ریچی» خالق محتوای یوتیوب، در توییتر گفت که این سیاست شامل حذف حساب‌هایی که ویدیوهای یوتیوب را آپلود کرده‌اند، نمی‌شود. گوگل همچنین پست وبلاگ خود را به‌روزرسانی کرد و نوشت: «در حال حاضر برنامه‌ای برای حذف حساب‌های دارای ویدیوهای یوتیوب نداریم».

اگر یک حساب گوگل دارید که برای مدت طولانی از آن استفاده نکرده‌اید، این کاری است که می‌توانید برای جلوگیری از حذف آن توسط گوگل انجام دهید.

چگونه گوگل یک حساب را غیر فعال می داند

به عبارت ساده، گوگل یک حساب کاربری را در صورتی فعال می‌داند که فعالیتی در آن وجود داشته باشد. گوگل این فعالیت ها را به عنوان حساب فعال تعریف می کند:

نکته مهم این است که فعالیت حساب گوگل توسط عملکرد در حساب تعریف می شود و نه دستگاه. کاربران می توانند با استفاده از هر دستگاهی که به سیستم وارد شده اند، اقدامی مرتبط با حساب گوگل انجام دهند. این می تواند یک گوشی هوشمند، لپ تاپ، وب و غیره باشد. اگر گوگل چنین اقداماتی را ثبت نکند، آن را غیرفعال می‌داند.

چگونه حساب را فعال نگه داریم

برای این کار می توانید هر یک از فعالیت های ذکر شده در بالا را انجام دهید.

اینها برخی از اقدامات متداول هستند که می توانید برای فعال نگه داشتن حساب گوگل خود انجام دهید. اما، راه‌های بیشتری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به گوگل اطلاع دهید که حساب شما فعال است.

موارد استثناء

سناریوهای خاصی وجود دارد که در آن گوگل یک حساب کاربری را فعال می‌داند حتی اگر 2 سال از آن استفاده نشده باشد:

خروج از نسخه موبایل